X
تبلیغات
زولا


نیلوفر آبی(مطالب خواندنی )
عکس و کلیب ومطالب جالب

 
سفـری شگفـت انـگیـز به داخـل بـدن انـسـان
 

COURPOS نام سفری است که به داخل بدن انسان انجام می شود و در آن بازدید کنندگان می توانند ببینند و بشنوند که بدن انسان چگونه کار می کند و غذای سالم، روش زندگی درست و ورزش کردن چه تأثیری بر بدن دارد.
این برنامه اطلاعات بسیاری در اختیار می گذارد و علاوه بر جنبه ی آموزشی و سرگرمی شامل بسیاری نمایشگاه های دائمی و همچنین متغیر است. COURPOS در یک ساختمان شفاف به ارتفاع 35 متر قرار دارد و نمایش کارکرد بدن انسان توسط آن انجام می شود. این ساختمان که بسیار توجه برانگیز است در اتوبان A44 بین آمستردام و هیگ واقع شده است.

سفر شگفت انگیز در این موزه با پله برقی سواری از یک پای بسیار بزرگ شروع می شود و در میان پیغام هایی که اعصاب مغزش می فرستند پایان می پذیرد و در بین این دو نقطه هضم شدن پنیر در روده ها و دو بطن قلب مشاهده می شود. کودکان می توانند روی زبانی که از جنس پلاستیک است بالا و پایین می پرند و صدای آوغ زدن را از پشت صحنه بشنوند در حالیکه شما شاهد بو های مختلفی که به مشام یک بینی بسیار بزرگ می رسند هستید. شاید عجیب ترین نمایش در این موزه مشاهده ی باروری یک تخمک توسط اسپرم باشد که با عینک های 3D دیده می شود.

[ یکشنبه 13 شهریور 1390 ] [ 02:43 ب.ظ ] [ مدیریت ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
لینک های مفید
امکانات وب